TP-Docs
HTML5 Icon HTML5 Icon HTML5 Icon
TP on Social Media

Recent

Welcome to TinyPortal. Please login or sign up.

May 01, 2024, 09:44:39 PM

Login with username, password and session length
Members
  • Total Members: 3,885
  • Latest: Growner
Stats
  • Total Posts: 195,175
  • Total Topics: 21,220
  • Online today: 177
  • Online ever: 3,540 (September 03, 2022, 01:38:54 AM)
Users Online
  • Users: 1
  • Guests: 125
  • Total: 126
  • @rjen

Ön sayfa ''forum mesajlarını göster'' seçeneğini çoğaltmak

Started by forum33.net, April 22, 2008, 03:28:11 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

forum33.net

:) merhaba arkadaÅŸalr ilk mesajım ve yeni biri olarak tabiki soru olcak  ;D

Portal ayarlarındaki Ön sayfa bölümündeki ''Forum mesajlarini goster:'' kısmındaki 5 tane seçeneği nasıl çoğaltabiliriz acaba mümkün mü?

ÅŸimdiden saÄŸolun  :up:

bbTURK

aylardan mümkün değil kodlarla oynaman gerekli.
burada ne yapılması gerektiği yazıyor ama denemedim daha önce

forum33.net

Quote from: bbTURK on April 22, 2008, 07:24:43 PM
aylardan mümkün değil kodlarla oynaman gerekli.
burada ne yapılması gerektiği yazıyor ama denemedim daha önce

üstad teşekkür ederim linkteki konuya baktım söylediğim konuyla ilgili ama benim ingilişçe çok iyi olmadığı için orada ne denildiğini buraya derliyerek aktarabilirsen çok faydalı bir paylaşım olacağına inanıyorum.

bbTURK

TPortalAdmin.php dosyasını aç
Code (bul) Select
// divide the SSI board into 5 boards
$sib=explode(',',$context['TPortal']['SSI_board']);
for($i=0 ; $i<5 ; $i++){
if(isset($sib[$i]))
$context['TPortal']['SSI_board'.($i+1)]=$sib[$i];
else
$context['TPortal']['SSI_board'.($i+1)]='';
}
buradaki 5 sayısını kendine göre değiştir.
TPortalAdmin.template.php aç
Code (bul) Select
// board 5
echo '
<select size="1" name="tp_ssiboard5"><option value="0">',$txt['tp-none-'],'</option>';
$tn=sizeof($context['TPortal']['boards']);
for($n=0 ; $n<$tn; $n++){
echo '
<option value="'.$context['TPortal']['boards'][$n]['id'].'" ' ,$context['TPortal']['boards'][$n]['id']==$context['TPortal']['SSI_board5'] ? 'selected' : '' , '>'.$context['TPortal']['boards'][$n]['name'].'</option>';
}

echo '
aşağıdaki kodları kaç tane istiyorsan o kadar yukarıdaki kodların devamına alt alta yapıştır. her bölüm için numarayı değiştir. </select> ';

// board 6
echo '
<select size="1" name="tp_ssiboard6"><option value="0">',$txt['tp-none-'],'</option>';
$tn=sizeof($context['TPortal']['boards']);
for($n=0 ; $n<$tn; $n++){
echo '
<option value="'.$context['TPortal']['boards'][$n]['id'].'" ' ,$context['TPortal']['boards'][$n]['id']==$context['TPortal']['SSI_board6'] ? 'selected' : '' , '>'.$context['TPortal']['boards'][$n]['name'].'</option>';
}
echo '
TPortalAdmin.php aç
Code (bul) Select

elseif($what=='tp_ssiboard1'){
$bo=array();
$bo[0]=$_POST['tp_ssiboard1'];
$bo[1]=$_POST['tp_ssiboard2'];
$bo[2]=$_POST['tp_ssiboard3'];
$bo[3]=$_POST['tp_ssiboard4'];
$bo[4]=$_POST['tp_ssiboard5'];
kaç tane bölüm eklediysen burayıda aynı sayda çoğalt mesela önceden olan 5 seçenek dışında bir seçenek daha ekledin o zaman $bo[5]=$_POST['tp_ssiboard6']; kodunu devamına ekle.

forum33.net

Ustad hepsini yaptım ama TPortalAdmin.template.php hata verdi bilgine yinede ilgilendiğin için sağolasın.

emirhan

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '4,6,5,3,8)
AND t.ID_BOARD=b.ID_BOARD
AND 1
ORDER BY t.ID_FIRST_MSG DESC' at line 3
Dosya: /home/vhosts/emirhancandan.6te.net/Sources/TPmodules.php
SatÃ,,±r: 1719

Not: VeritabanÃ,,±zÃ,,±n güncellemesi gerekiyor. Sizin dosyalarÃ,,±nÃ,,±zÃ,,±n Ã...Ÿuanki sürümü SMF 1.1.10, ama veritabanÃ,,±n sürümü 1.1.9. Upgrade.php'yi çalÃ,,±Ã...ŸtÃ,,±rmanÃ,,±z tavsiye ediliyor.
2 tane çogaltÃ,,±m ve anasayfaya gittim bu yazi geldi ne yapmaliyim ?

bbTURK

dosyalarÃ,,±nÃ,,± ekte verebilir misin eke koyamÃ,,±yorsan bi dosya paylaÃ...ŸÃ,,±m sitesinden link ver

emirhan

bu ayari yapmadan önce yedek aldÃ,,±m ve sorun çÃ,,±ktÃ,,±ktan sonra yedekteki dosyalarÃ,,± tekrar geri aktardÃ,,±m ama biÃ...Ÿey deÃ,,ŸiÃ...Ÿmedi ...

bbTURK

ekteki dosyalarÃ,,± dener misin sorun devam ederse tpyi kurmak için indirdiÃ,,Ÿin zip dosyasÃ,,± içinden bu dosyalarÃ,,± bulup onlarÃ,,± kullan sitede. eÃ,,Ÿer sorun bu deÃ,,ŸiÃ...Ÿikliklerden meydana geldisyse düzelir.