TP-Docs
HTML5 Icon HTML5 Icon HTML5 Icon
TP on Social Media

Recent

Welcome to TinyPortal. Please login or sign up.

April 18, 2024, 06:55:25 AM

Login with username, password and session length
Members
  • Total Members: 3,885
  • Latest: Growner
Stats
  • Total Posts: 195,164
  • Total Topics: 21,219
  • Online today: 190
  • Online ever: 3,540 (September 03, 2022, 01:38:54 AM)
Users Online
  • Users: 0
  • Guests: 82
  • Total: 82

Forumuma Tiny Portal Nasıl Kurabilirim

Started by alp, January 14, 2008, 05:56:52 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alp

Tiny Portal aslında bir paketdir. (modifikasyon'dur.)Yani normal bir paket gibi kurulur bizde size bu kurulumu aşamalı olarak anlatıcağız.

1) Öncelikle elimizde Tiny Portal ve  Türkçe dil dosyaları olması gerekir, aÅŸağıdaki linke tıklayarak  Tiny Portalı indirebilirsiniz ;
Buradan da http://www.tinyportals.net/index.php?action=tpmod;dl=item745 Tinyportal'ın dosyalarını indirin.

Türkçe dil dosyaları :http://www.tinyportals.net/index.php?action=tpmod;dl=item776

2) Dosya kısa bir download'dan sonra bilgisayarımıza indi.şimdi yapmamız gerekenler basit aşağıdaki çizelgeyi incelerseniz rahatca gidiceğimiz bölüme ulaşabilirsiniz...

Öncelikle Siteye Giriyoruz >> Daha sonra "Admin Paneline" giriyoruz >> Burdan "Paketler" bölümüne giriyoruz >> Daha sonra sağdaki menüden "Paketler" bölümünü bulup giriyoruz >> Burda yukardaki butonlardan "Paket Yükle"ye tıklıyoruz >> Bu bölümde altta Paket Yükleme yeri var "Gözat" diyerek Bilgisayarımıza indirdiğimiz zip dosyasını seçiyoruz ve "Yükle" diyoruz >> Yükleme bitince "Uygula" diyoruz >> Geldik son aşamaya bu bölümde "şimdi Yükle" diyerek Tiny Portalı artık aktif hale getiriyoruz..!

NOT 1: Yüklemede hata mesajı aldıysanız yüklemeye devam etmeyin.
NOT 2: Yukarıdaki çizelgeyi normal bir modifikasyonu yüklemektede kullanabilirsiniz.

Portal kurulumuz bitti artık portalınızı kullanabilirsiniz...

Türkçe dil dosyalarını nasıl yüklenir:

Türkçe dosyaları bilgisayarına indir, rar dan çıkart ve forumun altındaki /Themes/default/languages/  kopyalayınız.DiÄŸer dil dosyalarının sonunda utf8 yoksa Bu dosyadakilerinde utf8 yazısını silip kopyalayınız.

Türkçe Dosyalarını indirme adresi: http://tinyportal.co.uk/index.php?action=tpmod%3bdl=item776

Sıkça Sorulan Sorular:

SORU: Blok başlıkları nasıl ayarlarım ?
CEVAP: ADMİN PANELİ >> TINY PORTAL >> BLOKLAR >> BAŞLIKLAR, bölümünden ayarlıyabilirsiniz.

SORU: Blok yerlerini nasıl ayarlarım ?
CEVAP: ADMİN PANELİ >> TINY PORTAL >> BLOKLAR >> AÇIK/KAPALI/TAŞI, bölümünden ayarlıyabilirsiniz.

SORU: Yeni blok ekleyebilirmiyim ?
CEVAP: Evet, ADMİN PANELİ >> TINY PORTAL >> BLOKLAR bölümünden ekleyeceğiniz bölgenin üstündeki ekleme linkine tıklayarak blok eklenebilir.

SORU: Herhangi bir kategorideki mesajları nasıl portalda gösteririm ?
CEVAP: ADMİN PANELİ >> TINY PORTAL >> AYARLAR >> FRONTPAGE, bölümündeki Forum mesajlarını göster karşısındaki bölümden görüntülencek mesajların bölümü seçilebilir.

-------------------------------------------------------------------------------
Kurulum esnasında sorun çeken arkadaşlar sorunların bu konu altında belirtebilir

http://www.sanalworld.net/

Alcapone

bu Tp dosyalari kayippmi yardim lutfen tp ve tr dil dosyalarini rica ediyorum

alp

Quote1) Öncelikle elimizde Tiny Portal ve  Türkçe dil dosyaları olması gerekir, aÅŸağıdaki linke tıklayarak  Tiny Portalı indirebilirsiniz ;
Buradan da http://www.tinyportals.net/index.php?action=tpmod;dl=item745 Tinyportal'ın dosyalarını indirin.

Türkçe dil dosyaları :http://www.tinyportals.net/index.php?action=tpmod;dl=item776

yazılanlar içerisinde var dı

Alcapone

sedline

Merhaba

Ben Tiny portalı kurmaktayım suan ama ve SMF ile kullanmak istiyorum
orada
servere attıkdan sonra uygula dedigimde

Bu paketin düzenlemeye çalıştığı bazı dosyalar yazılabilir değil. FTP kullanarak bunları değiştirmeniz gerekiyor.

Hemen hemen butun dosyaları Cmod 777 yaptım ve saatlerdir ugrasıyorum yendiden kurdum SMF yi ama olmuyor
Lütfen yardım edermisiniz ?

alp

Quote from: sedline on January 23, 2008, 02:04:25 PM
Merhaba

Ben Tiny portalı kurmaktayım suan ama ve SMF ile kullanmak istiyorum
orada
servere attıkdan sonra uygula dedigimde

Bu paketin düzenlemeye çalıştığı bazı dosyalar yazılabilir değil. FTP kullanarak bunları değiştirmeniz gerekiyor.

Hemen hemen butun dosyaları Cmod 777 yaptım ve saatlerdir ugrasıyorum yendiden kurdum SMF yi ama olmuyor
Lütfen yardım edermisiniz ?

öncelikle smf sitenizi kurdunuz değilmi
kurulu ise
admin paneli-paketler- Seçenekler den
Sadece standart dosyalar yazılabilecek şekilde yapılandır.
burayı işaretleyin kaydedin.
sorunsuz kurulması gerekir

Alcapone

Hocam Sıfır SMF ye Tp Yükledim Fakat

"11. Değişiklik Yapılacak ./Sources/Profile.php Test Başarısız Diyor Yüklemeye devam ediyorum sorun oluşmuyor fakat Üyelerin Profiline Tıkladığım zaman"

"Parse error: syntax error, unexpected $end, expecting T_VARIABLE or '$' in /home/temyiz/public_html/forum/Sources/Profile.php on line 649"

"Hatasını alıyorum Nasıl Düzeltebilirim Teşekürler."

alp

Quote from: Alcapone on January 23, 2008, 08:05:32 PM
Hocam Sıfır SMF ye Tp Yükledim Fakat

"11. Değişiklik Yapılacak ./Sources/Profile.php Test Başarısız Diyor Yüklemeye devam ediyorum sorun oluşmuyor fakat Üyelerin Profiline Tıkladığım zaman"

"Parse error: syntax error, unexpected $end, expecting T_VARIABLE or '$' in /home/temyiz/public_html/forum/Sources/Profile.php on line 649"

"Hatasını alıyorum Nasıl Düzeltebilirim Teşekürler."

bir tane sıfır profile.php sources klasörüne attınmı sorun çözülür

McRoyaL

Installations actions for "TinyPortal":
Installing this package will perform the following actions:
   Type    Action    Description
1.    Extract Tree    ./Themes    
2.    Extract Tree    ./Sources    
3.    Extract Tree    ./tp-downloads    
4.    Extract Tree    ./tp-images    
5.    Extract Tree    ./FCKeditor    
6.    Extract Tree    ./wysiwyg    
7.    Execute Code    tp_install.php    
8.    Execute Modification    ./index.php    Test successful
9.    Execute Modification    ./Sources/Load.php    Test successful
10.    Execute Modification    ./Themes/default/index.template.php    Test failed
11.    Execute Modification    ./Themes/babylon/index.template.php    File not found
12.    Execute Modification    ./Sources/Subs.php    Test successful
13.    Execute Modification    ./Sources/ManagePermissions.php    Test successful
14.    Execute Modification    ./Sources/Security.php    Test successful
15.    Execute Modification    ./Sources/Errors.php    Test successful
16.    Execute Modification    ./Themes/default/style.css    Test successful
17.    Execute Modification    ./Themes/default/Help.template.php    Test successful
18.    Execute Modification    ./Sources/Profile.php    Test successful
19.    Execute Modification    ./SSI.php    Test successful

SMF 1.1.4 foruma  Tinyportal 0.9.8 kurmak istyorum paketi kurdukda bu hata verdi

kullandigim tema OverView01_tp
manual kurmammi lazim?

bbTURK

11.    Execute Modification    ./Themes/babylon/index.template.php    File not found
bu seni eÄŸer babylon kullanmayacaksan ilgilendirmez. 10.    Execute Modification    ./Themes/default/index.template.php    Test failed
bu ise default tema için kodun uygualanamaması demektir. tavsiyem index.template.php nin chmod ayarını 777 yapıp tekrar denemen. eğer olmazsa manuel deneyebilirsin. ancak bunlar sadece tavsiye. eğer overwiev kullanacaksan zaten onun kendi index.template.phpsi olduğundan tp uyumlu overwiew kurman yeter. ancak default kullanman gerektiğinde sorun yaşarsın.
kısacası manuel kurulum yapamak zorunda değilsin ama sadece tema değişikliklerini yapmanı tavsiye ederim.